Urząd Gminy Obrzycko

biuletyn informacji publicznej

64-520 Obrzycko, Aleja Jana Pawła II nr 1

www.bip.gov.pl
A A A Wielkość tekstu

ODBIÓR I TRANSPORT ORAZ ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH POŁOŻONYCH NA TERENIE GMINY OBRZYCKO ORAZ Z PUNKTU SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK) UE

Data rozpoczęcia przetargu: 20-11-2020
Data zakończenia przetargu: 28-12-2020


Obrzycko, 20.11.2020 r.

PZP.271.18.2020

 

Zawiadomienie o zamieszczeniu

Specyfikacji istotnych warunków zamówienia

w związku z opublikowaniem ogłoszenia o zamówieniu

w  Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

 

dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „ODBIÓR I TRANSPORT ORAZ ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH POŁOŻONYCH NA TERENIE GMINY OBRZYCKO ORAZ Z PUNKTU SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK)”.

Niniejszym informuję, że w dniu 20.11.2020 r. zostało przesłane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o zamówieniu na „ODBIÓR I TRANSPORT ORAZ ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH POŁOŻONYCH NA TERENIE GMINY OBRZYCKO ORAZ Z PUNKTU SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK)”.

Identyfikator postępowania w miniPortalu: miniportal.uzp.gov.pl/SzczegolyPostepowania.aspx

W związku z powyższym na stronie internetowej bip.obrzycko.pl załączona została Specyfikacja istotnych warunków zamówienia wraz z załącznikami oraz ogłoszeniem o zamówieniu opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

 


 

Obrzycko, 17.12.2020 r.

PZP.271.18.2020

 

ODPOWIEDZI NA PYTANIA
dot. postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie zadania pn.: „Odbiór i transport oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Obrzycko oraz z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK)” ogłoszenie nr
2020/S 230-567134 z dnia 20-11-2020 r.

 

 

W związku z pismem Wykonawcy dotyczącym wyjaśnień do przetargu nieograniczonego oraz działając na podstawie art. 38 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843) Zamawiający wyjaśnia:

 

Pytanie 1.

Według Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w pkt. 5 Zamawiający wskazuje, że wymagany termin realizacji zamówienia jest od 01.01.2021 r. do 31.12.2021 r. Wykonawca wskazuje, iż termin wykonania zamówienia powinien być realny, jednakże w miarę możliwości nieodległy w stosunku do daty zawarcia umowy, a ponadto nie może on zostać określony w sposób naruszający podstawowe zasady udzielania zamówień publicznych, tj. zasadę zachowania uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Należy bowiem podkreślić, iż na gruncie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych określającego podstawowe zasady udzielania zamówień publicznych (zasada zachowania uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców) zakazane jest ustalanie terminu realizacji zamówienia w odniesieniu do danego wykonawcy. Powinien on zostać tak określony, aby każdy wykonawca, także nie posiadający niezbędnej infrastruktury, był w stanie zrealizować zamówienie. Termin rozpoczęcia świadczenia usług powinien być tak określony, aby dawał możliwość wywiązania się ze zobowiązania zarówno podmiotom, które dotychczas świadczyły tego rodzaju usługi na rzecz Zamawiającego i posiadają pełną infrastrukturę, jak i tym wykonawcom, którzy w celu realizacji umowy muszą wykonać dodatkowe czynności np. zgromadzić i podstawić pojemniki, zabezpieczyć flotę do obsługi Zamawiającego itp. Należy mieć na uwadze fakt, że ogłoszenie przetargu nastąpiło dopiero 20 listopada 2020 roku, termin składania ofert mija 28 grudnia 2020 roku a w międzyczasie nie wykluczone, że zostaną złożone odwołania na wybór najkorzystniejszej oferty. Już z tego uproszczonego harmonogramu postępowania wynika, że termin 1 stycznia 2021 roku – jako termin rozpoczęcia realizacji zamówienia – jest na wstępie nierealny. Wobec powyższego, Wykonawca wnosi o zmianę terminu rozpoczęcia świadczenia usługi.

 

Odpowiedź:

Rozpoczęcie świadczenia usługi nastąpi z dniem podpisania umowy.

 

Pytanie nr 2.

Zgodnie z Rozdziałem 3 Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia – Tryb udzielenia zamówienia, pkt.3.2. Zamawiający wskazał, że nie będzie stosował tzw. „procedury odwróconej”, o której jest mowa w przepisie art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp. W związku z tym Zamawiający w Rozdziale 11 Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia – Opis sposobu przygotowania oferty w pkt. 11.2 ppkt. e. wskazał, że Wykonawca do oferty ma załączyć aktualne na dzień złożenia oferty oświadczenia lub dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia określone w niniejszej SIWZ. Prosimy zatem o wyjaśnienie dlaczego w Rozdziale 7 pkt. 7.3. ppkt a. Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia Zamawiający wskazuje iż wykaz oświadczeń i dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp, które Wykonawca składa na wezwanie Zamawiającego na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu (dotyczy Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona). Kiedy ewentualnie i jaki Wykonawca składa przedmiotowe dokumenty?

Odpowiedź:

Każdy Wykonawca składa ww. dokumenty wraz z ofertą. Zamawiający nie będzie stosował procedury odwróconej, w związku z czym z Rozdziału 7, wykreśla się wszystkie dopiski „(dotyczy Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona.

Pytanie 3.

           

W rozdziale 4 Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia – Opis przedmiotu zamówienia, w pkt. 4.6. Zamawiający wskazuje jako pożądane przeprowadzenie w I półroczu 2021 r. edukacji ekologicznej polegającej na przeprowadzeniu akcji promującej selektywną zbiórkę odpadów w postaci wykonania ok. 1 500 sztuk ulotek informacyjnych dotyczących zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz dystrybucji ulotek przez Wykonawcę wśród mieszkańców gminy. Jednocześnie przeprowadzenie takiej akcji w postaci wykonania ale ok. 1 000 sztuk ulotek jest jednym z kryteriów oceny ofert o wadze 20 %. Prosimy o wyjaśnienie, czy akcję edukacyjną pożądaną przez Zamawiającego a akcję edukacyjną stanowiącą kryterium oceny ofert należy traktować jako dwie oddzielne akcje. Wynika to chociażby z rozbieżności ilości ulotek do wykonania? Co należy rozumieć przez sformułowanie „ok. 1 500 sztuk czy ok. 1 000 sztuk”. Który Wykonawca otrzyma więcej punktów, czy ten który wskaże np. 950 sztuk ulotek do wykonania czy ten który wskaże np. 900 sztuk ulotek do wykonania. Wykonawca nie rozumie sposobu przyznawania punktów w tym kryterium. Słowo „ok.” komplikuje zasadę udzielenia dodatkowych punktów. Prosimy o doprecyzowanie w tej sprawie.

 

Odpowiedź:

Wykonawca powinien zapewnić 1500 sztuk ulotek informacyjnych.

 

Pytanie 4.

W rozdziale 15 Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia – Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy w pkt. 15.1. Zabezpieczenie ustala się w wysokości 10 % ceny całkowitej podanej w ofercie. Natomiast we wzorze umowy w § 8 pkt. 1 Zamawiający żąda od Wykonawcy zabezpieczenia należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 5 % ceny całkowitej brutto, o której mowa w § 6 ust. 1 niniejszej umowy. Prosimy zatem o ujednolicenie wartości % przypominając, iż zgodnie z tarczą antykryzysową 4.0 opublikowaną w Dzienniku Ustaw w postępowaniach wszczętych po 24.06.2020 roku została obniżona dopuszczalna wysokość zabezpieczenia do 5% jako zasada ogólna: w okresie spowolnienia gospodarczego wywołanego epidemią COVID-19 wniesienie przez Wykonawców zabezpieczenia w wyższej wysokości może być znacznie utrudnione ze względu na ograniczone zdolności pozyskania gwarancji bankowych lub ubezpieczeniowych, dlatego ustawodawca zdecydował się ograniczyć jego wysokość.

 

Odpowiedź:

Zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia wynosi  5% ceny całkowitej brutto.

 

Pytanie 5.

 

W rozdziale 15 Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia – Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy w pkt. 15.5. Zamawiający zwraca zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady nie może przekraczać 30 % wysokości zabezpieczenia. Ponieważ w niniejszym postępowaniu nie ma rękojmi za wady co wynika ze wzoru umowy prosimy o potwierdzenie, że zapis ten został zamieszczony omyłkowo.

 

Odpowiedź:

Potwierdzamy.

 

Pytanie 6.

Zgodnie z Rozdziałem II – Obowiązki Wykonawcy pkt. 1.4. Zamawiający wskazuje „...Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu PSZOK odbywać się będzie na zgłoszenie Zamawiającego. Zamawiający dokona zgłoszenia telefonicznie lub pocztą elektroniczną…” Uprzejmie prosimy, biorąc pod uwagę doświadczenie Wykonawcy, aby Zamawiający w celu usprawnienia oraz w celu prawidłowego funkcjonowania odbioru odpadów z PSZOK zgłaszał do Wykonawcy odbiór odpadów co najmniej na dwa dni przed planowanym odbiorem tylko i wyłącznie w formie elektronicznej wraz z załączonymi wygenerowanymi kartami z systemu BDO.

 

Odpowiedź:

Zamawiający wyraża zgodę na taką zmianę. Modyfikacja treści Rozdziału II - Obowiązki Wykonawcy - w załączeniu.

 

Pytanie 7.

Zgodnie z Rozdziałem II – Obowiązki Wykonawcy pkt. 1.5. Zamawiający wskazuje, że „…Wykonawca zapewni w PSZOK załadunek zgromadzonych odpadów na środki transportu zbiorczego do miejsca dalszego zagospodarowania zebranych odpadów komunalnych…” Prosimy o zmianę powyższego zapisu na: „…Wykonawca zapewni w PSZOK załadunek kontenerów ze zgromadzonymi odpadami na środki transportu zbiorczego do miejsca dalszego zagospodarowania zebranych odpadów komunalnych… .

 

Odpowiedź:

Zamawiający wyraża zgodę na taką zmianę. Modyfikacja treści Rozdziału II - Obowiązki Wykonawcy - w załączeniu.

 

Pytanie 8.

Zgodnie ze Szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia Wykonawca w ramach realizacji zamówienia wyposaża nieruchomości zamieszkałe w pojemniki i/lub worki do selektywnego zbierania odpadów komunalnych o pojemności 120 l i 240 l. Prosimy o dokładne określenie ilości i pojemności pojemników w jakie musi Wykonawca wyposażyć nieruchomości z podziałem na:

a) w przypadku zabudowy jednorodzinnej:

     - ilość pojemników na odpady zmieszane (120 l i 240 l)

b) w przypadku zabudowy wielolokalowej:

     - ilość pojemników i pojemności na odpady selektywne (papier, szkło, plastik, bio).

Prosimy również o wyjaśnienia jaką liczbę worków (ile pakietów startowych) Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć dla mieszkańców.

W cenę za odebranie odpadów Wykonawca musi wkalkulować wszystkie koszty realizacji zamówienia, w tym koszty podstawienia pojemników i dostarczenia worków. Podkreślamy, że jest to bardzo istotny składnik wpływający na sporządzenie rzetelnej kalkulacji.

 

Odpowiedź:

Zamawiający może podać jedynie wartość szacunkową, która może zmienić się w trakcie realizacji zamówienia:

a) zabudowa jednorodzinna:

     - ilość pojemników na odpady zmieszane 120 l – 963 szt. , 240 l – 229 szt.

b) zabudowa wielolokalowa:

     - ilość pojemników na odpady selektywne – 1100 l – 3 szt.

Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć dla mieszkańców 7500 worków (pakietów startowych).

 

Pytanie 9.

Zgodnie ze Szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia Zamawiający wskazuje że, Wykonawca w ramach realizacji zamówienia jest zobowiązany do odbierania z nieruchomości zamieszkałych oraz z PSZOK odpadu o kodzie nr 16 05 09 tj. zużyte chemikalia inne niż wymienione w 16 05 06, 16 05 07, 16 05 08. Wykonawca wnosi o wykreślenie z tabeli nr 1 zamieszczonej w pkt 8 załącznika nr 12 do SIWZ oraz tabeli nr 2 zamieszonej w pkt 9.6 załącznika nr 12 do SIWZ oraz z formularza ofertowego odpadu o kodzie 16 05 09 Zużyte chemikalia inne niż wymienione w 16 05 06, 16 05 07, 16 05 09, bowiem Wykonawca nie znajduje uzasadnienia dla włączenia w zakres zamówienia na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych tego właśnie odpadu. Zgodnie z art. 3.1. ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. od odpadach (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 797, 875) „[…] ilekroć w ustawie jest mowa o: […] odpadach komunalnych - rozumie się przez to odpady powstające w gospodarstwach domowych, z wyłączeniem pojazdów wycofanych z eksploatacji, a także odpady niezawierające odpadów niebezpiecznych pochodzące od innych wytwórców odpadów, które ze względu na swój charakter lub skład są podobne do odpadów powstających w gospodarstwach domowych; […]”. Trudno uznać, że odpad o kodzie 16 05 09 Zużyte chemikalia inne niż wymienione w 16 05 06, 16 05 07, 16 05 09 spełnia kryteria tej definicji odnoszące się do jego charakteru lub składu, który miałby być podobny do odpadów powstających w gospodarstwach domowych. Nadto, należy zaznaczyć, że zgodnie z art. 9c ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1439.) przedsiębiorca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości jest obowiązany do uzyskania wpisu do rejestru w gminie, na terenie której zamierza odbierać odpady komunalne. Należy więc wysnuć wniosek, iż odbiorem w ramach powierzonego zadania na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych mogą zostać objęte odpady podlegające obowiązkowi wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów od właścicieli nieruchomości, o którym mowa powyżej. Wśród odpadów wymienionych w informacji zamieszczonej na archiwalnej stronie Ministerstwa Środowiska w dniu 10/01/2019 r. (Wpis do rejestru działalności regulowanej - Ministerstwo Klimatu i Środowiska - Portal Gov.pl (www.gov.pl) nie znalazł się odpad o kodzie 16 05 09, co oznacza, że nie podlega on obowiązkowi wpisu do rejestru działalności regulowanych a tym samym nie może zostać włączony w zakres przedmiotowego zamówienia.

 

Odpowiedź:

Zamawiający wyraża zgodę na wykreślenie odpadu o kodzie 16 05 09.

 

Pytanie 10.

Zgodnie ze Szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia w Rozdziale II w pkt. 3.6. Zamawiający wskazuje, że w przypadku powstania nowych miejsc wytwarzania odpadów komunalnych, z których odbiór jest objęty przedmiotem niniejszego zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest, po otrzymaniu takiej informacji od Zamawiającego, do dostarczenia w tych miejscach pojemników i/lub worków przeznaczonych do zbierania segregowanych odpadów komunalnych podczas pierwszego odbioru odpadów niesegregowanych (zmieszanych) z tej nieruchomości.

Prosimy o wyjaśnienie, w jakiej formie Zamawiający będzie informował Wykonawcę o nowych posesjach do których należy podstawić pojemniki? Proponujemy formę elektroniczną. Prosimy o wyjaśnienie w jaki sposób pojazd bezpylny jadąc w teren w celu zbierania odpadów niesegregowanych (zmieszanych) z terenu gminy ma jednocześnie w tym czasie podstawić nowy pojemnik do nowego punktu odbioru?

 

Odpowiedź:

Zamawiający będzie powiadamiał Wykonawcę o nowych posesjach za pomocą poczty elektronicznej obsługiwanej przez pracownika Zamawiającego.

Zamawiający nie wskazuje środków transportu w celu dostarczenia pojemników do nowych posesji.

 

Pytanie 11.

Czy Zamawiający może udostępnić wcześniej aniżeli po podpisaniu umowy szczegółowy wykaz adresów nieruchomości objętych odbiorem odpadów komunalnych oraz ilością osób zamieszkujących daną nieruchomość. Bez tego Wykonawca ma bardzo utrudnioną pracę, której celem jest sporządzenie jak najbardziej optymalnego harmonogramu wywozu nieczystości.

 

Odpowiedź:

Zamawiający może przed podpisaniem umowy dostarczyć szczegółowy wykaz adresów nieruchomości objętych odbiorem odpadów wraz z ilością osób zamieszkujących daną nieruchomość jednak nie wcześniej niż po ogłoszeniu wyboru najkorzystniejszej oferty. Szczegółowy wykaz Wykonawca otrzyma w ciągu 3 dni.

 

Pytanie 12.

 

Zgodnie ze Szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia Rozdział III pkt.6 Zamawiający informuje, że w przypadku braku możliwości dojazdu do nieruchomości ze względu na zbyt małą szerokość drogi publicznej, Wykonawca zobowiązany jest, przy braku innego sposobu, do odebrania odpadów z tej nieruchomości pojazdem o masie do 6 ton. W związku z powyższym Wykonawca prosi o wykaz tak zwanych „trudnych punktów” celem zaplanowania indywidualnej trasy dla tych nieruchomości.

 

Odpowiedź:
Zamawiający informuje, że na terenie Gminy nie ma tak zwanych „trudnych punktów”, gdzie odbiór odpadów wykonywany musi być pojazdem o masie do 6 ton.

 

Pytanie 13.

W projekcie umowy § 7 pkt 5 Zamawiający wskazuje, że Kary umowne, o których mowa w § 7 ust. 2 Wykonawca powinien uiścić w terminie 7 dni od otrzymania noty obciążeniowej wystawionej przez Zamawiającego, na konto Zamawiającego wskazane w treści noty. Prosimy o wyjaśnienie, czy Wykonawca – gdyby ewentualnie zdarzyła się taka sytuacja ma najpierw możliwość do złożenia wyjaśnień, ustosunkowania się do ewentualnego zdarzenia, które miałoby skutkować nałożeniem na Wykonawcę kary umownej?

 

Odpowiedź:

Wykonawca ma prawo złożyć wyjaśnienia do zdarzeń, które mogłyby skutkować nałożeniem na Wykonawcę kary umownej.

 

Pytanie 14

We wzorze umowy, formularzu ofertowym jak i w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający wskazuje, że Wykonawca będzie odbierał odpad o kodzie: 20 01 31 odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi w szczególności igieł i strzykawek.

Informujemy, że odpad o kodzie 20 01 31 jest odpadem niebezpiecznym sklasyfikowanym jako leki cytotoksyczne i cytostatyczne, natomiast odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi w szczególności igieł i strzykawek według stanowiska Departamentu Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Środowiska powinny być ujęte pod kodem 20 01 99. Prosimy zatem o sprostowanie kodu odpadu we wskazanych wyżej dokumentach.

 

Odpowiedź:

Sprostowanie w załączeniu.

 

Pytanie 15.

Zgodnie z Rozdziałem I pkt. 7 Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Zamawiający wskazuje, że w ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest odbierać każdą ilość odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie Miasta Obrzycko. Prosimy o skorygowanie omyłkowo umieszczonego wpisu na obsługę Gminy Obrzycko a nie Miasta Obrzycko.

 

Odpowiedź:

Sprostowanie w załączeniu.


 

Obrzycko, 18.12.2020 r.

PZP.271.18.2020

 

MODYFIKACJE TREŚCI SIWZ

dot. postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie zadania pn.: „Odbiór i transport oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Obrzycko oraz z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK)” ogłoszenie nr 2020/S 230-567134 z dnia 20-11-2020 r.

 

            Działając na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843) Zamawiający dokonuje modyfikacji treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia poprzez zmianę:

·         w Rozdziale I pkt. 7 Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Zamawiający:

o    jest: Miasto Obrzycko

o    powinno być: Gmina Obrzycko

·         we wzorze umowy, formularzu ofertowym jak i w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający wskazuje, że Wykonawca będzie odbierał odpad o kodzie:

o    jest: 20 01 31

o    powinno być: 20 01 99

·         w Rozdziale II - Obowiązki Wykonawcy pkt. 1.5.

o    jest: „…Wykonawca zapewni w PSZOK załadunek zgromadzonych odpadów na środki transportu zbiorczego do miejsca dalszego zagospodarowania zebranych odpadów komunalnych…”

o    powinno być: „…Wykonawca zapewni w PSZOK załadunek kontenerów ze zgromadzonymi odpadami na środki transportu zbiorczego do miejsca dalszego zagospodarowania zebranych odpadów komunalnych…”

·         W rozdziale 15 Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia – Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy w pkt. 15.1.

o    jest: Zabezpieczenie ustala się w wysokości 10 % ceny całkowitej podanej w ofercie.

o    powinno być: Zabezpieczenie ustala się w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie.

·         W formularzu ofertowym w zestawieniu kosztowym w kolumnie 6:

o    Jest: cena brutto

o    Powinno być: cena netto



Rozstrzygnięcie przetargu:


 

Obrzycko, 28.12.2020 r.
 

 
 
INFORMACJA Z OTWARCIA OFERT

 

dot. postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. : „Odbiór i transport oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Obrzycko oraz z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK)” ogłoszonego na stronie internetowej i w siedzibie zamawiającego w dniu 20.11.2020 r. oraz w Urzędzie Publikacji Unii Europejskiej pod nr 2020/S 230-567134

 
 
Zamawiający na podstawie art. 86 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.) przekazuje poniżej informacje,
o których mowa w art. 86 ust. 3 i 4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Otwarcie ofert odbyło się w dniu 28.12.2020 r. o godz. 930.
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia: 1 144 709,00 zł brutto.
W wyznaczonym terminie do 28.12.2020 r. do godz. 900 wpłynęła 1 oferta.
 
Lp.
 
Wykonawca
 
Wartość oferty brutto
 
Przeprowadzenie akcji edukacyjnej
 
Czas zapłaty za fakturę[dni]
1.
SANUS Zakład Handlowo Usługowy, Aleja Wyzwolenia 65, 64-510 Wronki
1 222 668,00
tak
30
 


Obrzycko, 31.12.2020 r.
PZP.271.18.2020
 
 
 Strony w/g rozdzielnika
 
 
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty
 
Gmina Obrzycko realizując art. 92 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.),zawiadamia, iż w przetargu na wykonanie zamówienia pn.: „Odbiór i transport oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Obrzycko oraz z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK)” (ogłoszenie nr 2020/S 230-567134 z dnia 20-11-2020 r.) wybrano najkorzystniejszą ofertę. W przedmiotowym postępowaniu złożono 1 ofertę. Zamawiający dokonał oceny ofert nie podlegających odrzuceniu. Zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający kierował się kryterium najniższej ceny, przeprowadzeniem akcji edukacyjnej oraz czasem zapłaty za fakturę.
Otwarcie ofert odbyło się w dniu 28.12.2020 r. o godz. 930. Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia: 1 144 709,00 zł brutto.
Wykaz i porównanie złożonych ofert:
 
Lp.
Wykonawca
Wartość oferty brutto
Przeprowadzenie akcji edukacyjnej
Czas zapłaty za fakturę[dni]
1.
SANUS Zakład Handlowo Usługowy, Aleja Wyzwolenia 65, 64-510 Wronki
1 222 668,00
tak
30
 
Na podstawie oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz kryteriów oceny wybrano ofertę:
SANUS Zakład Handlowo Usługowy
Aleja Wyzwolenia 65
64-510 Wronki
Oferta odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w SIWZ i została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane w specyfikacji kryteria wyboru.
Z przedmiotowego postępowania nie wykluczono żadnego Wykonawcy i nie odrzucono żadnej oferty.
 
Z wybranym Wykonawcą zostanie zawarta umowa.
 

 



Wyświetleń strony: 1069
Data wytworzenia: 20-11-2020, 13:57:17 przez Beata Szymkowiak
Opublikowano: 20-11-2020, 14:54:13 przez Beata Szymkowiak
Ostatnia modyfikacja: 18-12-2020, 13:34:45 przez Beata Szymkowiak

Drukuj | Powiadom znajomego